Fiordy drogą Trolli


ID - 141 | Fiordy drogą Trolli


Powrót Rezerwuj Sprawdź

Czas trwania wycieczki:

7 dni


Terminy i ceny:

1.2024.08.28 Cena:Brak miejsc  2.2024.09.17 Cena:WYPRZEDANE

Program wycieczki:

1.dzień g. 21:00 Zbiórka uczestników wycieczki na terminalu promów morskich w Świnoujściu, ul. Dworcowa 1 Zaokrętowanie na prom, rejs do Szwecji. Na promie do dyspozycji podróżnych, fotele lotnicze (może być opłata na promie), restauracja, bar, mini sklep, kantor. Dla osób wykupujących miejsce w kabinie zakwaterowanie w wybranej kabinie, nocleg.

2. dzień g. 07:00 Po śniadaniu na promie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg w kierunki Oslo. Po drodze na granicy szwedzko- norweskiej zobaczymy Iddefjord, dla chętnych możliwość spaceru po moście łączącym dwa brzegi fiordu, przejazd w okolice miejscowości Gol, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień g.09:00 Po śniadaniu przejazd dolinami Hallingdal, płaskowyż Hardangervidda oraz doliną Aurlandsdalen do Gudvangen, 2-godzinny rejs statkiem wzdłuż odnogi Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie, wąski Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi do oraz Aurlandsfjorden do miejscowości Flam, czas wolny. Przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km). Przeprawa przez Sognefjord do Mannheller. Przejazd do jęzora lodowca Jostedalsbreen – największy lodowiec stałego lądu Europy, krótki postój, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd przepiękną i malowniczą drogą, gdzie możemy napotkać stada dziko pasących się reniferów. Przejazd do wioski Geiranger. Przejazd „Drogą Orółw” z krótkim postojem nad Geirangerfjordem i przepięknym widokiem na wodospad „siedem sióstr”,. Przeprawa promowa przez Norddalsfjorden, przejazd mrożącą krew w żyłach słynną „Drogą Trolli”, przejazd doliną Romsdalen, wzdłuż rzeki Rauma mijając liczne urwiska skalne i wodospady. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd doliną Gundbrandsdal do Lillehammer, wizyta na terenach Olimpijskiego Parku Sportów Zimowych. Przejazd do Oslo, odwiedzimy tereny skoczni narciarskiej Holmenkollen, park Vigelanda ze zbiorem kontrowersyjnych rzeźb, przejazd do hotelu, zakwaterowanie (obiadokolacja we własnym zakresie). Dla chętnych wieczorny spacer ulicami stolicy Norwegii oraz brzegiem Oslofjordu.

6. dzień g. 09:00 Po śniadaniu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy. W godzinach południowych wyjazd z Oslo w kierunku Szwecji, czas wolny w centrum zakupowym, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7.dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd w kierunku mostu Øresundsbro łączącego Szwecję z Danię (most, sztuczna wyspa, tunel– ok. 18 km). Przejazd wyspami duńskimi do do przeprawy promowej w Gedser. Zaokrętowanie na promie, około 2-godzinny rejs do Rostoku. Na promie do dyspozycji podróżnych restauracja, bar, sklepy, pokład słoneczny, sala z fotelami i stolikami. Przyjazd do Świnoujścia około godziny 18:00, zakończenie.

Program jest ramowy i może ulec zmianie


Kolejność zwiedzania miejsc oraz usytuowanie noclegów i przepraw promowych w czasie podróży może ulec zmianieŚwiadczenia zawarte w cenie:

Świadczenia w ramach ceny
✯transport: komfortowy autokar na całej trasie wycieczki (trasie Ystad - Norwegia -Świnoujście)
✯ Międzynarodowa przeprawy promowe Świnoujście - Szwecja
✯ Międzynarodowa przeprawa promowa Gedser - Rostock
✯ Wszystkie lokalne przeprawy promowe we fiordach
✯ Opłaty za odcinki płatne, mosty i tunele oraz parkingi
✯ Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach ***(pokoje 2-, 3-osobowe z wc i prysznicem)
✯ Wyżywienie: 4 obiadokolacje (w większości w formie bufetu skandynawskiego
śniadania po każdym noclegu w hotelu,
śniadanie na promie (dla osób wykupujących miejsce w kabinie)
✯ opieka pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
✯ program i opłaty rezerwacyjne
✯ ubezpieczenie: NNW i KL
✯ obowiązkowa składka na Fundusz Gwarancji Ubezpieczeniowej
✯ obowiązkowa składka na Fundusz Pomocowy

Opłaty dodatkowe:

Opłaty dodatkowe wg. uznania uczestników:
✯ wstęp do zwiedzanych obiektów oraz rejs po Oslofjordzie - 40 Euro
✯ 2 godzinny rejs statkiem po Sognefjord - 60 Euro,
✯ Miejsca w kabinie 4 os + śniadania – 150 PLN od osoby
✯ Miejsce w kabinie 3 os + śniadania - 170 PLN od osoby,
✯ Miejsce w kabinie 2 os + śniadania - 190 PLN od osoby
✯ Kabina 1 os + śniadania - 300 PLN
✯ Dopłata do pokoju 1 osobowego na terenie Norwegii- 250,00 zł za nocleg

Film:Powrót Rezerwuj Sprawdź
Adres:

Lærdalsøyri, Norge
Wycieczki kilkudniowe, Polska

© FREGATA.PL - BIURO TURYSTYKI SKANDYNAWSKIEJ | Wykonanie: AISEOWEB.COM ©2024

Logowanie | Kontakt